Tüplerin Bağlanmasından Sonra Gebelik İstenirse Tüpler Açılabilir mi?

Tüp bağlatma ameliyatı yaptıran kadınlar yeniden hamile kalmak isterse, tüp açtırma ameliyatı yaptırmayı düşünebilirler. Ancak bu uygulama oldukça zor ve maliyetlidir.

Tüp bağlatma, genellikle çocuğu olan ve başka çocuk sahibi olmak istemeyen kadınlar ya da çocuk sahibi hiç istemeyen kadınlar tarafından kullanılan bir doğum kontrol yöntemidir. Tüp bağlatan kadınlarda, cinsel ilişkiden sonra hamile kalma olasılığı kaybolur. Tüp bağlatan kadınlar, bazı durumlarda, yeniden çocuk sahibi olmak isteyebilir. Bu durumda tüplerin yeniden açılması gerekir.

Tüp Açtırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp açma ameliyatı, mikro cerrahi yöntemle yapılan bir uygulamadır. Tüp açma ameliyatı, tüp bağlatan kadınların yaklaşık binde 1’i tarafından yaptırılmaktadır. Tüp açtırma operasyonu, zor bir ameliyat olduğu gibi, başarı şansı da her zaman yüksek olmayabilir. Tüp bağlama yöntemi, tüp açtırma ameliyatı açısından önemli olduğu gibi, kadının yaşı, yumurtalıkların sağlığı gibi kıstaslar da tüp açtırma ameliyatının başarısı açısından önemlidir.

Tüp Bağlatmayı Kimler Yaptırmalıdır?

Tüp bağlama ameliyatı yaptırmayı düşünen kadınlar, tüp bağlanmasından sonra gebelik istenirse tüpler açılabilir mi, sorusunu sıklıkla sormaktadır. Tüp bağlatma ameliyatı yaptırmadan önce iyi düşünmek ve doğru karar vermek önemlidir. Zira tüp bağlandıktan sonra, tüp açtırma ameliyatı olmak hem zor hem de maliyetlidir. Aynı zamanda bu ameliyatlarda, yumurtalıkların sağlıklı kalmasını ve yeniden gebelik oluşmasını sağlamak zor olabilir. Dolayısıyla, tüp bağlatmak isteyen kadınların, yeniden çocuk sahibi olmak istemediklerinden emin olmaları önemlidir.

Tüp Bağlatan Kadınlar Hamile Kalabilir Mi?

Tüp bağlatma ameliyatı, yumurtalıklardan sperm girişini kesin olarak engelleyen bir operasyondur. Bu nedenle tüp bağlatan kadınların hamile kalma ihtimali yoktur. Tüp bağlatan kadınlar hamile kalmak isterse ve tüp açtırma uygulaması yaptırmaya karar verirse, yeniden hamile kalabilir. Tüp açtırma ameliyatlarında başarı şansı gün geçtikçe arttığı gibi, tüp açtırma ameliyatı yaptıran kadınlar için tüp bebek uygulamaları da yaygın kullanılan bir yöntemdir. Ancak gerek tüp açtırma ameliyatından sonra hamile kalmak hem tüp bebek yöntemiyle hem de doğal yöntemlerle zor olabildiğinde, tüp bağlatma ameliyatı yapmadan önce iyi düşünmek ve kesin karar vermek önemlidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen