Orgazm Olamayan Kadınlara Tavsiyeler

Orgazm olamayan kadınların yapması bilmesi gereken en önemli nokta, nelerden hoşlandıklarını keşfetmeleri ve bedenlerini iyi tanımalarıdır.

Orgazm olmak için hem kadınların hem erkeklerin bedenlerini doğru şekilde kullanmaları önemlidir. Erkekler, orgazmı kadınlara oranla daha kolay ve daha kısa yaşar. Kadınların ise orgazm olması erkeklere göre genellikle daha zordur. Orgazm hakkında yapılan birçok araştırmaya göre, kadınların önemli bir bölümü, cinsel ilişkileri sırasında orgazma ulaşamaz. Kadınların orgazma ulaşamamasının nedeni hem kendilerinin hem de partnerlerinin kadının bedeni iyi tanımaması ve kullanamamasından kaynaklanır.

Kadınlar Nasıl Orgazm Olur?

Orgazm olabilmek için cinsel bölgede bulunan kasların kasılıp gevşemesi gerekir. Pasif bir konumda kalmak, kasların iyi çalışamamasına yol açar. Bu nedenle, cinsel ilişkide pasif kalan kadınlar, genellikle orgazma ulaşamaz.

Kadınların orgazma ulaşabilmesi için, cinsel ilişkiyi arzulaması önemlidir. Partnerini çekici bulmayan ya da o anda ilişki yaşamak istemeyen kadın, genellikle orgazma ulaşamaz. Orgazm olabilmek için, cinsel birliktelik sırasında kadının kendini buna hazırlamış olması ve cinsel birlikteliği istemesi gereklidir.

Kadınlar Neden Zor Orgazm Olur?

Kadınlar genellikle erkeklere nazaran daha zor orgazma ulaşır. Cinsel bölgede bulunan kasların iyi çalışmaması ya da bu kasların doğru kullanılmaması, kadınların orgazma zor ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda mastürbasyon yapmayan kadınlar, bedenleri mastürbasyon yapan kadınlar kadar iyi tanımaz. Kendi bedenini iyi tanımayan ve neyden hoşlandığını bilmeyen kadınların da orgazm olması zordur.

Cinsel dürtülerin bastırıldığı toplumlarda, kadınların daha az orgazm olduğu açıktır. Bunun sebebi, kadının cinsel bir obje olarak değerlendirilmesinin yanında, cinselliği arzulamadığı ya da pasif durumda kalması gerektiği kabulüdür. Cinsel ilişki sırasında kadının pasif rolde kalması, hem hoşlandığı şeyleri keşfedememesine hem de orgazm olamamasına yol açar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen