Kadınların Sevdiği Cinsel Pozisyonlar

Kadınların en sevdiği cinsel pozisyonlar, kadınların orgazm olma şekline ve aktif ya da pasif olmaktan hoşlanmasına göre değişir.

Kadınların sevdiği cinsel pozisyonlar, kadınların ilişki yaşadıkları partnerlerine göre değişiklik gösterir. Bazı kadınlar cinsel ilişki sırasında pasif olmayı tercih ederken, bazı kadınlar maskülen konumda olmaktan hoşlanır. Kadınların resesif yani pasif ve maskülen yani baskın olması, cinsel ilişkiyi nasıl yaşamak istediklerini şekillendirir.

Kadınlar, çoklu orgazm yaşayabildiğinden, farklı şekillerde uyarılabilir. Kadınların hangi orgazm türünden zevk aldıklarına göre, hangi pozisyonu sevdikleri değişir. Bazı kadınlar, klitoris tabanlı orgazmı daha çok sevmektedir. Klitoris tabanlı orgazmdan hoşlanan kadınların favori cinsel pozisyonu genellikle oral sekstir. Klitorisin uyarılmasıyla oluşan orgazmdan zevk alan kadınlar, genellikle ön sevişmenin uzun sürmesinden de hoşlanır. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların en rahat yaşadıkları cinsel ilişki biçimi de oral sekstir.

Oral seksten hoşlanan ve klitoris yoluyla orgazm olan kadınların yanı sıra, bazı kadınlar G noktası ile orgazm olmaktadır. Birçok kadın G noktasının uyarılmasıyla oluşan orgazmı yaşamaz. Zira G noktasının bulunması zordur. Ancak G noktasıyla orgazm olabilen kadınların en sevdiği cinsel pozisyon pasif konumdaki penetrasyondur.

Partnerinin aktif olması, G noktasıyla orgazm olan kadınların daha fazla zevk almasını sağlar. Bazı kadınlar ise anal seksten zevk almaktadır. Anal seksle orgazm olan kadınların sevdiği cinsel pozisyon ise yüzüstü yattığı konumda, partneriyle penetrasyon yoluyla ilişkiye girmektir. Pasif olmayı seven kadınların en sevdiği pozisyon, partnerinin üstte olduğu pozisyonlardır. Ancak maskülen kadınlar, cinsel ilişkiyi yönetmeyi ve hakim durumda olmayı daha çok sever. Maskülen kadınların en sevdiği cinsel pozisyonlar, partnerinin üstünde olduğu pozisyonlardır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen