İlk Gece Nasıl Olmalı?

İlk gece deneyimi, kadınlar ve erkekler için, sonraki cinsel deneyimleri açısından önemlidir. İlk gecenin kötü sonuçlanmaması için, bu deneyime hazırlanmak önemlidir.

İlk cinsel deneyim, kadınlar ve erkekler farklı şekilde yaşar. Hem erkeklerin hem de kadınların çok heyecanlı olduğu ilk gecede, korku da duyulabilir. Kadınların ilk cinsel deneyimi genellikle orgazma ulaşmaz.

Kadınlarda ve Erkeklerde İlk Gece Deneyimi

Kadınlarda ilk gece deneyimi genellikle ağrı ve acı hissi yaratır. Rahmin çok dar olması, vajinada yeterli ıslaklığın olmaması gibi durumlar, kadınların ilk deneyimlerinde acı ya da ağrı hissetmelerine yol açabilir. Erkekler de ilk gece deneyimlerinde genellikle erken boşalma sorunu yaşar. Erkeklerin ilk gece deneyiminde çok heyecanlanması ve partnerinin mutsuz olacağından korkması erken boşalmanın en önemli sebebidir.

İlk İlişkide Kanama Olur Mu?

İlk gece nasıl olmalı sorusu kadar ilk gecede ne olur sorusu da merak edilmektedir. Kadınların ilk cinsel deneyiminde bazı durumlarda vajinadan kan gelir. Ancak bu her zaman görülen bir durum değildir. Bazı kadınlarda kan cinsel ilişkinin ertesi gününde gelir, bazı kadınlarda ise kan uzun süre sonra gelir ya da regl kanaması ile birlikte geldiği için fark edilmez. Bu durum, “kızlık zarı” ile ilgilidir. Rahmin alt kısmında bulunan zar, bazı kadınlarda çok esnektir ve cinsel ilişki sırasında yırtılmaz. Bazı kadınlarda ise bu zar yoktur. Dolayısıyla ilk ilişkide kan gelmemesi, kadının daha önce cinsel ilişkiye girdiği anlamına gelmez.

İlk Gecede Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk gece deneyiminde, “ön sevişme”nin uzun olması, hem erkeğin erekte olması hem de kadının vajinasında gerekli ıslaklığın sağlanması açısından önemlidir. Ön sevişme olmadan yaşanan cinsel deneyim genellikle her iki tarafı da mutsuz eder. Bu nedenle, ilk gece deneyiminde hem erkeğin hem de kadının acele etmemesi önemlidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen