Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları, hamileliğin dönemine göre değişiklik gösterebilir.

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları annenin ve bebeğin sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hamileliğin ilk aylarında, cinsel ilişkiye girmek genellikle anneye ve bebeğe herhangi bir zarar vermez. Ancak 5. aydan sonra, cinsel ilişkiye girerken dikkatli olmak gerekir.

Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde cinsel ilişki yaşamadan önce doktora danışmak gerekebilir. Zira bazı kadınlardaki rahim açıklığı, düşüğe ya da kanamaya yol açabilir. Özellikle riskli olan hamileliklerde, 5. aydan sonra cinsel ilişkiye girerken çok dikkatli olmak gerekir.

Hamilelikte Cinsel İlişki Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek, genellikle bebeğe zarar vermez. Bilakis, cinsel ilişki yaşamak ve orgazm olmak, bebeğin hareketlenmesini sağlar. Ancak riskli hamileliklerde cinsel ilişkiye girerken dikkatli olmak gerekir. Vajinanın yeteri kadar ıslanmadığı durumlarda ya da mide bulantısı ya da sancı olduğunda, cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir.

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları, anne adayının rahat olduğu bir konumla şekillendirilmelidir. Kadının üstte olduğu durumlar, genellikle daha kolay cinsel ilişkiye girilmesini sağlar. Vajinadaki kasılmaların çok fazla olması, doğumu tetikleyici bir etken olabileceğinden, cinsel ilişkide vajinal kasların gerilmediği durumların tercih edilmesi önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonun yanı sıra, makas ya da kurbağa pozisyonları da hamilelikte risksiz olan cinsel ilişki pozisyonlarıdır. Kadının hafif dönerek yan yatması ve penetrasyonun bu şekilde gerçekleşmesi de hamilelikte kadın bedenine ve bebeğe zarar gelmemesini sağlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen