Hamilelik ne zaman anlaşılır?

Gebe kalmak isteyen hanımların en çok merak ettikleri soruların başında hamileliklerinin ne zaman kaçıncı günde anlaşılacağı gelir. Bu soruya vereceğimiz cevap, gebeliğinizi tespit etmekte kullandığınız yönteme göre değişecektir. Kullanılan Yöntemlere Göre Hamileliğin Anlaşıldığı Zamanlar Kan Testleri: Kan testinde gebeliğin tespit edilebilmesi için döllenmenin üzerinden 10 gün geçmesi gerekmektedir. Bunun nedeni hamile olan bayanlarda artış gösteren […]

Gebe kalmak isteyen hanımların en çok merak ettikleri soruların başında hamileliklerinin ne zaman kaçıncı günde anlaşılacağı gelir. Bu soruya vereceğimiz cevap, gebeliğinizi tespit etmekte kullandığınız yönteme göre değişecektir.

Kullanılan Yöntemlere Göre Hamileliğin Anlaşıldığı Zamanlar

Kan Testleri: Kan testinde gebeliğin tespit edilebilmesi için döllenmenin üzerinden 10 gün geçmesi gerekmektedir. Bunun nedeni hamile olan bayanlarda artış gösteren hCG hormonunun varlığının saptanabilmesi için 10 günlük süreye ihtiyaç duyulması. Bu 10 günlük süre ise adet döngünüzün son günlerine ya da adet gecikmesinin 2. gününe denk gelmektedir.

İdrar Testleri: İdrar testinde de durum kan testinin aynısıdır. İdrarda da hCG hormonunun tespit edilerek gebelik tanısı konulduğu için, adet döngünüzün gecikmesini beklemek durumundasınız.

Tüp bebekte hamilelik ne zaman anlaşılır?: Tüp bebekte (IVF) hamileliğin anlaşılabilmesi için embriyo transferi üzerinden 12 gün geçmesi gerekmektedir. Bu sürenin ardından kanda gebelik testi yapılarak gebeliğin olup olmadığı anlaşılır.

Ultrasonda hamilelik ne zaman anlaşılır? Ultrasonda hamileliğin görülebilmesi için en son adet tarihinden sonra 5  hafta geçmesi gerekmektedir. Tüp bebek uygulamalarında ise gebeliğin tespit edilebilmesi için transferin üzerinden 3 hafta geçmesi gerekmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen