Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Öncelikle yüzü iyi bir krem ile nemlendirin. Bu fondötenin ciltte daha kolay dağılmasını sağlayacaktır. Cilt nemlendiriciyi çektikten sonra dengeleyici, kapatıcı ve göz-altı ile kaş altını aydınlatmak için kullanacağınız fondöteninizi uygulayınız. Daha sonra ten renginize uygun olan pudrayı yüzünüzün gerekli gördüğünüz kısımlarına (gözaltı, çene, alın, T bölgesi) pudra fırçası yardımıyla sürünüz. Böylece makyajın daha kalıcı olması […]

Öncelikle yüzü iyi bir krem ile nemlendirin. Bu fondötenin ciltte daha kolay dağılmasını sağlayacaktır. Cilt nemlendiriciyi çektikten sonra dengeleyici, kapatıcı ve göz-altı ile kaş altını aydınlatmak için kullanacağınız fondöteninizi uygulayınız. Daha sonra ten renginize uygun olan pudrayı yüzünüzün gerekli gördüğünüz kısımlarına (gözaltı, çene, alın, T bölgesi) pudra fırçası yardımıyla sürünüz. Böylece makyajın daha kalıcı olması sağlanır. Eğer pudra sürülmeden yalnızca fondöten sürülürse fondötenin ömrü kısa olacaktır.

Kalem far yardımıyla göz kapağı üzerine büyük nokta atışları yapıp daha sonra yüzük parmağınızla göz kapağına yayınız. Daha sonra karıştırıcı fırça ile uygulamak istediğiniz farları göz ucundan köküne doğru koyudan açık tonlara geçiş şeklinde uygulama yaparak gölgelendiriniz. Far uygulaması tamamlandıktan sonra gözaltı kapatıcısı uygulanarak gözaltı morlukları kapatılır. Buğulu bakışlar için uyguladığınız koyu renkli farı alt göz kapağına da uygulayabilirsiniz.

Far uygulaması tamamlandıktan sonra rimel kullanımına geçilir. Üst kirpiklere rimel uygulaması yapılır. Üst kirpiklere uygulandıktan sonra derin bakışlar sağlaması için alt kirpiklere de rimel sürülebilir.

Göz makyajı tamamlandıktan sonra mat bir görünüm için matlaştırıcı pudra ile yüz makyajının üstünden geçilir. Yüze renk katmak için allık uygulamasına geçilir. Önce bronz tonlarda kulaktan yanaklara doğru allık ile yüze renk verilir ve gölgelendirilir. Daha sonra yüze canlılık katması için elmacık kemiklerinin üstüne açık pembe tonlarındaki allık uygulanır.

Son uygulama olarak ruj ve parlatıcı uygulanır. Eğer göz makyajınız koyu olduysa dudaklarınıza açık renk (açık pembe, kavuniçi) ruju ve ruja uygun olacak parlatıcı uygulayın. Göz makyajınız açık tonlarda ise daha sert kırmızı tonlar uygulayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen