Gebelikte Cinsel İstek

“Bütün gebe arkadaşlarım ilk aylarda cinsel isteklerinde artış olduğunu söylüyorlar. Bazıları ilk kez orgazm olduklarını, hatta çoğul orgazm yaşadıklarını anlatıyorlar. Ben neden bu kadar isteksizim?” Gebelik her açıdan yaşamınızda bir çok şeyi ilk kez yaşadığınız bir dönemdir. Daha önce orgazmı hiç yaşamamış, ya da seksten fazla zevk almamış birçok kadın bu duyguları gebelikte yaşar. Öte […]

“Bütün gebe arkadaşlarım ilk aylarda cinsel isteklerinde artış olduğunu söylüyorlar. Bazıları ilk kez orgazm olduklarını, hatta çoğul orgazm yaşadıklarını anlatıyorlar. Ben neden bu kadar isteksizim?”

Gebelik her açıdan yaşamınızda bir çok şeyi ilk kez yaşadığınız bir dönemdir. Daha önce orgazmı hiç yaşamamış, ya da seksten fazla zevk almamış birçok kadın bu duyguları gebelikte yaşar. Öte yandan çok kolay orgazm olabilen, cinsellikten hoşlanan bazı kadınlar ise bu dönemde cinsel isteklerinin çok azaldığını ya da orgazm olmakta güçlük çektiklerini fark edebilirler. Bu değişiklikler kişide suçluluk hissini, hoşnutluk hissini, şaşkınlığı tek tek ya da birlikte yaşatabilir. Hepsi de tamamen normaldir.

Sitemizdeki gebelikte aşk yapma konusunda yazılanları da okuduğunuzda görebileceğiniz gibi, bu döneme özgü değişiklikleri, nelerin bunları artırıp nelerin azaltacağı üzerine bir çok mantıklı açıklama vardır. İlk aylarda bu etmenlerden bazıları çok güçlü olabilir, bulantı ve kusma nedeniyle kendinizi seksi hissetmeyebilirsiniz; ya da her zamankinden daha fazla seks yapmak isteyebilirsiniz, bunun sonunda suçluluk duyabilirsiniz (anne gibi hissetmek yerine seksi hissetmek nedeniyle).

Unutmamanız gereken en önemli şey bir gün hissettiklerinizi başka bir gün hissetmeyeceğinizdir. Bilgili olma ve yeterli iletişim çözümü sağlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen