Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde doğal yöntemlerle gebelik testi yapmak isteyenler limon ya da karbonat kullanabilir. Evde limonla gebelik testi ve evde karbonatla hamilelik testi çok sık yapılmaktadır.

Evde gebelik testi doğal yöntemler kullanılarak limon ve karbonatla yapılabilir. Evde yapılan gebelik testi, gebelik durumu ile ilgili kesin sonuç vermez. Doğal yöntemlerle gebelik testi aynı anda yapıldığında dahi farklı sonuçlar verebilir.

Gebelik testi için en doğru yöntem, eczanelerde satılan testleri kullanmak ve ardından doktor kontrolünden geçmektir. Eczanelerde satılan gebelik testleri, yüzde 80-90 oranında doğru sonuç verebildiği gibi, gebelik olup olmadığını kesin olarak öğrenmek için doktor muayenesinden geçmek şarttır.

Evde Limonla Gebelik Testi

Evde gebelik testi yapmak için en sık kullanılan yöntemlerden biri limondur. Evde limonla gebelik testi şu şekilde yapılır:

Küçük bir limon ikiye bölünür ve limonun üzerine bir miktar idrar damlatılır. Bir süre bekledikten sonra, limonun tortuları dibe çökmeye başlarsa, hamilelik durumu olduğu söylenebilir. Ancak limon tortularında herhangi bir değişim olmazsa, hamileliğin olmadığı düşünülür. Limonla evde gebelik testi sık kullanılan bir yöntem olsa da, kesin ve doğru sonuç vermez.

Evde Karbonatla Limon Testi

Evde doğal yöntemlerle hamilelik testi yapmak isteyenler, karbonatı da çok sık kullanır. Karbonatla evde gebelik testi şöyle yapılır:

1 çay kaşığı karbonatın üzerine, az miktarda idrar damlatılır. Karbonat kısa süre içinde köpürmeye başlarsa, idrar testi yapan kişinin hamile olduğu düşünülür. Karbonat kabarmaz ve dibe çökmeye başlarsa, hamileliğin oluşmadığı düşünülür.

Evde limon ve karbonatla hamilelik testi sık yapılsa da, bu testlerin sonuçlarından emin olmamak gerekir. Kadınların hamile olup olmadığını kesin olarak anlamaları için doktor kontrolünden geçmeleri şarttır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen