Erken Boşalma Tedavisi

Erkeklerin erken boşalma tedavisine karşı ön yargılı olmaması gerekir. Erken boşalma, ilaçla ya da psikoterapi yöntemiyle tedavi edilebilir.

Erkeklerin en fazla yaşadığı cinsel problemlerden biri olan erken boşalma, ilaçla ya da psikoterapi yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Erken boşalma tedavisi için ilaç yöntemi daha sık kullanılmaktadır.

Erken Boşalma İlaçla Tedavi

Erken boşalma tedavisi için kullanılan ilaçlar, “selektif seratonin reuptake inhibitörü (SSRI)” olarak adlandırılan ilaçlardır. SSRI içerikli ilaçlar, erken boşalma tedavisi için kısa sürede etki gösterir. Her gün içilmesi gereken bu ilaçlar, tedavinin başlamasından iki hafta sonra etki göstermeye başlar ve ilaç kullanımı devam ettikçe, erken boşalma sorunu azalmaya başlar.

Erken boşalmayı önleyen ilaçlar, ortalama olarak birkaç ay düzenli şekilde kullanıldığında, erken boşalma sorununu büyük oranda ortadan kaldırır. Ancak bu ilaçların sürekli olarak kullanılması gerekli olduğundan, ilaç bırakıldığında, erken boşalma sorunu yeniden görülmeye başlanır. Erken boşalma ilaçla tedavi yönteminde kullanılan SSRI ilaçların bazı yan etkileri de bulunmaktadır. Baş dönmesi ve baş ağrısı, iştahsızlık, kilo kaybı ve uyku problemi SSRI içerikli ilaçların yan etkileri arasında yer alır. Bu yan etkiler, genellikle ilacın kullanım biçimine (yemekten önce ya da sonra alınması) ve dozuna bağlı olarak ortaya çıkar.

Erken Boşalma Psikoterapi Tedavisi

Erken boşalmanın ortadan kalkması için, psikoterapi hem uzun süreli hem de etkili bir tedavi yöntemidir. Erken boşalma fizyolojik nedenlerin yanı sıra, psikolojik nedenlerden de kaynaklanabildiğinden, psikolojik tedavi oldukça önemlidir. Erken boşalmada psikoterapi tedavisi uzun vadede sonuç alınabilen bir yöntemdir. Erken boşalmanın tedavi edilebilmesi için ortalama 3-4 seansın yapılmış olması gerekir. Yaklaşık 6 ay içerisinde psikoterapi tedavisi alan hastalar, erken boşalma sorunundan kurtulabilmektedir. Ancak bu süre, erken boşalmadan şikayetçi olan erkeğin fizyolojik yapısına ya da hayatındaki stres düzeyi ve depresyon durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Erken boşalma kalıcı bir sorun olmadığı gibi, etkili tedavi yöntemleri ile doğru bir şekilde çözülebilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen