Erken Boşalma Nedenleri?

Erken boşalma nedenleri arasında, psikolojik sorunlar, özgüven eksikliği, aşırı stres ve heyecan gelir.

Erken boşalma nedenleri, fiziksel ya da psikolojik olabilir. Birçok erkeğin erken boşalma sebebi, ağırlıklı olarak psikolojik nedenlerdir. Özellikle ergenlik döneminde cinsellikle ilgili problem yaşayan ya da cinselliğini bastırma zorunda kalan erkekler, erken boşalma sorunu yaşayabilmektedir.

Erken Boşalma Sebebi Nedir?

Erken boşalmanın sebepleri, genellikle çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanan psikolojik sorunlardan kaynaklanır. Bunun yanı sıra, yetişkinlerde de stresli hayat koşulları, alkol ve sigara kullanımı ya da uyuşturucu erken boşalmanın nedenleri arasında yer alır.

Genellikle psikolojik etkenlere bağlı olarak gelişen erken boşalmanın yaygın sebepleri şöyledir:

1. Çocukluk döneminde, aşırı baskı altında kalmış, otoritenin sert olduğu ortamlarda büyümüş erkekler özgüven eksikliği yaşayabilir. Özgüven eksikliği erken boşalmaya sebep olur.

2. Erkeklerin partnerleri ile duygusal ilişkisi, cinsel ilişkilerini de etkiler. Partneri ile arasında sorunlar olan ya da partnerinin karşısında aşırı heyecanlanan erkekler, erken boşalma sorunu yaşayabilir.

3. Tek taraflı tatmine dayalı ilişkiler, erken boşalma nedenleri arasında yer alır. Çok fazla mastürbasyon yapma ya da karşı tarafın hazzını önemsemeden cinsel ilişkiye girme, erken boşalmaya yol açar.

4. Cinsel yollarla bulaşan hastalıkları kapma, cinsel mitler, partnerini mutsuz etme korkusu, aşırı stres, kontrol edilemeyen heyecan, hayatının bir döneminde cinsel istismara maruz kalmış olma gibi durumlar da erken boşalmaya neden olan faktörleri arasında yer alır.

Erken boşalma nedenleri, genellikle erkeğe bağlı psikolojik faktörler nedeniyle oluşur ancak erkeğin partnerine göre de farklılık gösterir. Bazı erkekler, erken boşalma sorunları yaşamamalarına rağmen, yeni bir partnerle birlikte olduklarında erken boşalma problemi yaşayabilirler. Erken boşalma, tedavi edilebilir bir cinsel problem olduğu gibi, utanılması gereken bir durum değildir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen