Emzirmenin Faydaları

Yeni doğan bebeğinizi emzirip emzirmemek arasında kalmışsanız bu yazı tam size göre. Şunu asla aklınızdan çıkarmayın teknolji ne kadar ilerlerse ilerlesin her zaman insan doğasına uygun olanı yaptığımızda daha sağlıklı ve mutlu oluruz. Emzirmenin anneye ve bebeğe ne gibi faydaları vardır buyrun beraber okuyalım. Daha iyi emme tatmini: Bebekler kauçuktan yapılmış silikon memeleri değil, etten […]

Yeni doğan bebeğinizi emzirip emzirmemek arasında kalmışsanız bu yazı tam size göre. Şunu asla aklınızdan çıkarmayın teknolji ne kadar ilerlerse ilerlesin her zaman insan doğasına uygun olanı yaptığımızda daha sağlıklı ve mutlu oluruz. Emzirmenin anneye ve bebeğe ne gibi faydaları vardır buyrun beraber okuyalım.

Daha iyi emme tatmini: Bebekler kauçuktan yapılmış silikon memeleri değil, etten yapılma anne memelerini severler. Bu nedenle bebekler anne memelerini çok daha iyi emerek tatmin sağlarlar. Sütü olmayan bir anne memesi saatlerce emilebilir ama hiçbir bebek boş bir biberonu emmeyecektir.

Daha iyi ağız ve çene gelişimi: Annenin meme başı ile bebeğin ağzı anahtar kilit modelindeki gibi mükemmel bir uyum içerisindedir. Bu mükemmel uyumun sonucu olarak bebeğin ağız ve çene gelişimi meme emen bebeklerde optimum düzeyde olacaktır. Silikon biberonlar bu gelişimi olumsuz etkileyecek, ilerleyen yaşlarda ağız ve çene bozuklukları olma ihtimalini artıracaktır.

Meme kanserini önler: Evet anneler, bebeğinizi emzirdiğiniz her dakika sizi meme kanserinden bir adım uzaklaştırıyor. İlerleyen yaşlarda meme kanseri olma riskiniz azalıyor, kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi ?

Zayıflamaya Yardımcı Olur: Hamilelikte alınan kiloların en sağlıklı bir şekilde verilebilmesinin, bebeği emzirmekten geçtiğini biliyor muydunuz ! Bebeğinizi emzirmeye çalıştığınız her gün fazladan 500 kalori harcıyorsunuz.

Doğum kontrol yöntemi olarak emzirme: Belki şaşıracaksınız ama bebeğiniz emmeye devam ettiği süre içerisinde gebe kalma riskiniz azalmaktadır. Fakat bu şu demek değildir, emziren anneler gebe kalmaz. Gebelik riskini azalttığı doğrudur fakat emzirme döneminde de hamile kalabilirsiniz.

Daha güçlü bağlar: Bebeğini emziren annelerin bebekleriyle daha sağlam duygusal ilişkiler geliştirdiği bilinen bir gerçektir. Emzirme esnasında anne bebeği kucağına alır, tenleri birbirine değer, göz teması kurarlar. Bebeğinize sarılır, sarmalar ve kucaklarsınız. Bu hem sizin hem bebeğinizin psikolojik gelişimi için son derece önemlidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen