Bebekler ne zaman uçağa binebilir?

Bebekler, doğduktan bir hafta sonra uçakla seyahat etmeye başlayabileceği gibi, bazı uzmanlar uçak yolculuğunun bebekler için enfeksiyon riski yaratabileceği görüşündedir.

Bebekler, doğumdan bir hafta sonra uçağa binebilir. Ebeveynler, genellikle bebeklerin bir yaşından önce uçağa binmesi konusunda endişeli olsa da, uzmanlar, bebeklerin uçağa binmesinde herhangi bir tehlike olmadığını belirtmektedir.

Uçak yolculuğu, erken doğumla dünyaya gelen, ileri derecede kansızlığı olan veya akciğerlerinde rahatsızlık olan bebekler için tehlikeli olabilir. Bu nedenle, özel durumu olan bebeklerle, uçak yolculuğuna çıkmadan önce doktor onayı almak gerekir.

Uçak Yolculuğu Bebekler için Tehlikeli midir?

Bazı uzmanlar, uçak yolculuğunun enfeksiyon riskini artırdığını ve bu açıdan bebekler açısından tehlikeli olduğunu savunmaktadır. Bu konuda yapılmış yeterli bir araştırma olmamasına karşın, kabin basıncının değişken olması ve kabin içerisinde hava sirkülasyonunun çok sık değişmesi, enfeksiyon riskine yol açabilmektedir. Bu nedenle bazı uzmanlar, altı aydan küçük bebekler için uçak yolculuğunun tehlikeli olduğunu savunmaktadır.

Bir haftalık bebeklerle birlikte uçağa binebilmesi için hava yolu şirketleri doktor onayı talep etmektedir. Bir haftadan büyük bebeklerde ise böyle bir zorunluluk yoktur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen