Bebekler ne zaman uçağa binebilir?

Bebekler, önemli bir sağlık sorunları olmadığı sürece, uçakla seyahat edebilir. Ancak bebekle uçak seyahati yaparken, bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Bebekle seyahat etmek isteyen ebeveynlerin için, bebeğin uçakla ne zaman yolculuk yapabileceği önemlidir. Uçak yolculukları, yenidoğan bebekler için bazı durumlarda tehlike yaratabilir. Ayrıca, 2-3 saati aşan sürede gerçekleşen yolculuklar da bebekleri olumsuz etkileyebilir. Dolayısıyla ebeveynlerin bebekle seyahat yapmadan önce, uçak yolculuğunun süresini ve bebeğin sağlık koşullarını gözden geçirmesi gerekir.

Uçak Yolculuğu Bebekler için Tehlikeli midir?

Uçak yolculuğu birçok bebek için tehlikeli değildir. Ancak uçağın iniş ve kalkış sürecinde oluşan basınç, bebeğin orta kulağına zarar verebilir. Bu duruma karşı önlem almak gerekir. Bebeğin iniş ve kalkış sırasında emzirilmesi ya da kabin memurundan yardım alarak basıncı düzenleyen ekipmanların kullanılması önem taşır.

İniş ve kalkışta oluşan basınç, bebekleri farklı açılardan da etkileyebilir. Ciddi bir genetik rahatsızlık taşıyan, erken doğan ya da aşırı derecede kansız olan bebeklerin, uçak yolculuğuna çıkmadan önce, doktordan onay almaları gereklidir. Bu gibi genel sağlık durumlarının yanı sıra, bebeğin gündelik sağlığı da uçak yolculuğu için önemlidir. Yolculuktan birkaç gün önce ishal olan bebekler için uzun uçuş süresine sahip uçuşlar tehlikeli olabilir.

Bebekle Uçak Yolculuğunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebekle uçak yolculuğuna çıkarken, hava koşullarına dikkat edilmesi ve bebeğin buna göre giydirilmesi önemlidir. Uçuş süresi boyunca bebeğin kontrol edilmesi, özellikle iniş ve kalkışlarda, biberon, emzik ya da emzirme ile basınç oranının düşürülmesine özen gösterilmelidir. Bağışıklık sistemi zayıf olan ya da bilinen bir hastalığı olan bebeklerin, uçuş öncesi ve uçuş sonrasında doktor kontrolünden geçirilmesinin de bebeğin sağlığı etkileyeceği unutulmamalıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen