Bebekler ne zaman tekme atar?

Bebeklerin, anne karnındaki hareketleri 4.aydan sonra hissedilmeye başlanır. 22-28 hafta arasında bebeğin tekmesini anne rahatlıkla hissedebilir.

Bebekler, anne karnında 18-22 hafta arasında hareket etmeye başlar. Bebeğin ilk tekmesi bu dönemde hissedilebileceği gibi, anne bebeğin hareketlerini duyumsamaya daha geç de başlayabilir. Bu durum, hem bebeğin hareketlilik durumuna, hem de annenin hareketi algılama durumuna göre farklılık gösterebilir.

Bebeğin hareketlerinin hissedilebilmesi için, annenin dinlenme konumunda olması önemlidir. Hamilelik sürecinde, hareket halindeyken bebeğin anne karnındaki hareketlerinin hissedilmesi zordur. Ancak özellikle akşamları, annenin birkaç saat boyunca uzanması, bebeğin hareketlerinin hissedilmesini sağlar.

20.haftadan itibaren, annenin enerji veren yiyecekler (süt, kuruyemiş, meyve gibi) tükettikten sonra birkaç saat hareketsiz şekilde uzanması, bebeğin tekmelerinin hissedilmesini sağlar. Bebeklerin anne karnında en hareketli oldukları dönem, 24-28 hafta arasıdır. Bu dönemde, anneler bebeklerin hareketlerini daha iyi algılayabilir. Bebeğin anne karnındaki hareketlerin hiç hissedilmemesi durumunda, doktora danışılabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen