Bebekler ne zaman soğan yiyebilir?

Bebekler, 7-8.aydan itibaren soğan yemeye başlayabilir. Ancak soğan yediğinde gaz sorunu yaşayan bebeklere, bir yaşından sonra soğan verilmeye başlanmalıdır.

Soğan, bebeğin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan, demir emilimini artıran ve bol miktarda antioksidan içeren bir gıda olduğundan, bebek beslenmesinde önemli bir yer tutar. Ek besinlere geçen bebeklere, 7-8. aydan sonra soğan verilmeye başlanabilir. Ancak, soğan fazla gaz sorunu yapabilen bir besin olduğundan, bebeklere fazla miktarda soğan vermemeye dikkat edilmelidir.

Çok sık gaz sorunu yaşayan ve sindirim sistemi yavaş çalışan bebeklere bir yaşından sonra soğan verilmeye başlanabilir. Soğan yedikten sonra, bebeğin huysuzlanması ya da gaz çıkaramamaya başlaması durumunda, bebeğe soğan vermeye devam edilmemelidir. Bebekler için son derece yararlı bir gıda olmasına karşın, gaz sorununa yol açması durumunda, soğan bebekte olumsuz reaksiyonların görünmesine yol açabilir.

Soğan Bebeklere Nasıl Verilmelidir?

Soğan, bebeklere çorba ve sebze mamalarının içine eklenerek yedirilebilir. Soğan eklenmiş olan çorba ya da mamaları yemeyi reddeden bebekler, yeme konusunda zorlanmamalıdır. Soğanın keskin bir tada sahip olması, bebeklerin yemeyi reddetmesine yol açar. Bu nedenle, bebekler için kullanılacak olan soğanların acı olmamasına ve taze olmasına dikkat edilmelidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen