Bebekler ne zaman şarkı söyler?

Bebekler, şarkı söyleyemeye 1 yaşından itibaren başlar. Erken dönemde anlaşılmaz olan ve sadece ritim içeren şarkılar, bebek büyüdükçe anlaşılır hale gelmeye başlar.

Bebekler, dil gelişim hızına paralel olarak akıcı bir şekilde konuşmaya başlayıp, şarkı söyleyebilirler. Cümle kurmaya başlayan bebekler genellikle şarkı söylemeye de başladığı gibi, tam olarak konuşamayan bebekler de şarkı söyleyebilir. Bebeklerin şarkı söyleyeme başlaması, ritim duygusunun gelişimiyle alakalıdır. Tekrar eden ya da söylenmesi basit olan sözleri duyan bebekler, bu sözleri söylemeye başlayacağı gibi, bebek ilgisini çeken melodilere de eşlik edebilir.

Bebeklerin ilk söylemeye başladığı şarkılar, genellikle reklam jenerikleridir. Bebeklerin ilgisini çeken ve basit sözler içeren reklam müziklerini bebekler bir yaşından itibaren söyleyemeye başlayabilir. Bunun yanı sıra, yetişkinlerin ya da diğer çocukların melodik şekilde konuşması ya da şarkı söylemesi, bebeğin de onları tekrar etmesini sağlar.

1-2 yaş aralığındaki bebekler, ürkütücü olmayan melodik seslere tepki verdiği gibi, bunları tekrar da edebilir. 3 yaşından sonra ise bebekler anlaşılır sözler içeren şarkılar söylemeye başlayabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen