Bebekler ne zaman sarımsak yiyebilir?

Bebekler, sarımsak yemeye altıncı aydan sonra başlayabilir. Sarımsak, bebeklerin çorba ya da mamalarına az miktarda katılarak verilebilir.

Sarımsak, en güçlü antioksidanlardan biri olduğundan, bebeklerin bağışıklık sistemi açısından önemli bir gıdadır. Bebeklere, 6-7. aydan itibaren sarımsak verilmeye başlanabilir. Sarımsak, bebekler için hazırlanan sebzeli mamaların içerisine ya da çorbaların içerisine az miktarda eklenebilir.

Sarımsak, Alerji Yapar mı?

Vücudun direncini artıran sarımsak, bebeklere acı gelebilir. Bu nedenle, sarımsağın mama ya da çorbalara az miktarda katılması önemlidir. Bebek büyüdükçe, kullanılan sarımsak miktarı artırılabilir. Ayrıca, sarımsak alerji yapma olasılığı olan bir besin olduğundan, bebeğe verildikten sonra, alerjik sonuçların oluşup oluşmadığına dikkat edilmelidir.

Tat reseptörleri yeterince gelişmemiş olan bebekler için sarımsak, mamanın acı bir tada sahip olmasına yol açabilir. Sarımsaklı mama ya da çorbayı yemeyi reddeden bebeğin zorlanması doğru değildir. Bunun yerine, kullanılan sarımsak miktarı azaltılmalıdır.

Bebeğin mamasına sarımsak eklemeden önce, sarımsağın tadına bakılması da önemlidir. Tadı çok keskin olan sarımsak, mamaya eklenmelidir. Sarımsağın taze olması, daha yumuşak bir tada sahip olmasını sağlayacağı gibi, bebeğin yemesini de kolaylaştıracaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

  Kimler Neler Demiş?

  3 Yorum - "Bebekler ne zaman sarımsak yiyebilir?"

  Bildir
  avatar
  Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
  Xatire
  Ziyaretçi

  Salam menim usaqlarim 3ve5yasindadi her axwam onlara bir diw sarimsaq yedizdirirem coxdu?

  Dr Fitr
  Ziyaretçi

  Yiyebilir.saglıkla…

  Hamza
  Ziyaretçi

  Bebegim 7 aylik sarimsakli yogurt verdim sorun olurmu

  wpDiscuz
Facebook'ta Beğen