Bebekler ne zaman rezene çayı içebilir?

Bebeklere, rezene altıncı aydan itibaren doktor kontrolünde verilebilir. Bebeğini emziren anneler de rezene tüketerek, bebeğin süt yoluyla rezeneden faydalanmasını sağlayabilir.

Rezene, bebeklere çay olarak içerilerek, bebeklerdeki gaz sorunun giderilmesini sağlar. Bebeğin herhangi bir özel durumu ya da alerjisi olmaması durumunda, rezene 6.aydan itibaren verilmeye başlanabilir. Ancak bebeğe rezene vermeye başlamadan önce doktordan onay alınması gereklidir.

Anne Sütü İçen Bebekler, Rezeneyi Sütten Alabilir

Gaz sorunun giderilmesini sağlayan ve hazmı kolaylaştıran rezene, yeni doğum yapmış olan ve emziren annelerin de tüketmesi gereken bir bitkidir. Bebeğini emziren kadınların rezene çayı içmesi, bebeklerin altı aydan önceki dönemde gaz sorunlarının azalmasını sağlar.

Annenin tükettiği besinler, süte de etki ettiğinden, annenin emzirme sürecinde gaz yapabilecek yiyecekler tüketmemesi önemlidir. Rezene bitkisi, sindirim sistemine yararlı olduğundan ve gazın azalmasını sağladığından, anne sütü içen bebeğin huzursuz ya da uykusuz kalmasını önler.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen