Bebekler ne zaman pilav yiyebilir?

Bebekler, 7-8.aydan itibaren pilav yemeye başlayabilir. Bebeklere, pirinç yerine bulgur pilavı verilmesi, bebeğin daha zengin beslenmesini sağlar.

Bebekler pilav ve makarna gibi karbonhidrat içeren besinleri, 7-8. aydan itibaren yemeye başlayabilir. Bebeğin enerji ihtiyacını önemli ölçüde karşılayan pilav, protein, yağ ve B1-B2 vitaminleri açısından da zengindir.

Bulgur pilavı ve pirinç pilavı bebek beslenmesinde önemli bir yere sahiptir. Bebeklerin sindirim sistemini zorlamayan ya da gaz sorununa yol açmayan pilav, bebeğin mineral ihtiyacını da önemli ölçüde karşılar.

Bebeklere, Pirinç Yerine Bulgur Pilavı Verin

İşlenmiş pirinç, besin değerlerinin önemli bir bölümünü kaybeder. Bu nedenle, bebeklere işlenmiş beyaz pirinç yerine, bulgurla yapılmış pilavın verilmesi önemlidir. Bulgur pilavı, besin değeri açısından, pirinç pilavından çok daha zengin olduğu gibi, bebeğin demir ihtiyacının da karşılanmasını sağlar.

Pilav,  bir yaşından küçük bebeklere, 1-2 kaşıktan fazla verilmemelidir. Bebeğin yutmasını kolaylaştırmak için, pilav yoğurtla karıştırılarak verilebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen