Bebekler ne zaman muhallebi yiyebilir?

Bebekler, muhallebi yemeye ek besinlere geçildikten sonra başlayabilir. Muhallebi bebekler için besleyici ve kolay sindirilen bir gıda olduğundan, rahatlıkla tüketilebilir.

Muhallebi, bebeklerin kolay sindirebileceği, alerjen özelliği olmayan, besleyici ve gaz yapmayan bir besindir. Bu nedenle, ek besinlere geçen bebeklere muhallebi yedirilmeye başlanabilir. Tamamlayıcı besinlere altıncı ayda geçen bebeklere, ilk olarak muhallebi yedirilmesi önerilmektedir. Daha sonra, meyve ve sebze püreleri verilebilir. Bu şekilde, bebeğin sindirim sistemi ve tat reseptörleri farklı gıdalara alışmış olur. Ek gıdalara, altıncı aydan önce geçen bebeklere ise, muhallebi verilmeden önce doktordan onay alınması gereklidir.

Muhallebi, ebeveynler tarafından evde hazırlanabileceği gibi, hazır şekilde de alınabilir. Evde hazırlanan muhallebiler, hem katkı maddesi içermediği hem de taze olarak yedirildiği için, bebeğin sağlığı açısından daha yararlıdır.

Muhallebi Bebeklere Nasıl Verilmelidir?

Bebekler, altıncı aydan üç yaşına kadar muhallebi ile beslenebilir. Bebeklere uyumadan önce ya da ara öğünlerde muhallebi verilebileceği gibi, bebeğin tek tip beslenmemesi için sürekli olarak farklı sebze ve meyveler ile hayvansal gıdaları da beslenme programına dahil etmek gereklidir. Düzenli ve sağlıklı beslenme için; vitamin, mineral ve protein açısından zengin olan farklı besin gruplarının tüketilmesine dikkat edilmelidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen