Bebekler ne zaman mısır yiyebilir?

Mısır, bebeklere bir yaşından sonra verilebilir. Bebeklere mısır verirken, organik ürünlerin tercih edilmesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Mısır, sindirimi kolay olmayan bir besin olduğundan, bebeklere bir yaşından sonra verilmesi gereken gıdalar arasında yer alıyor. Protein ve karbonhidrat açısından son derece zengin olan mısır, bol miktarda nişasta da içerir. Ayrıca, mısırın içerisinde doymamış yağ asitleri ve A vitamini de bulunur. Bu açıdan, mısır bebek beslenmesinde önemli bir gıda olduğu gibi, sindirim açısından bebekleri zorlayabildiğinden, bebeklere bir yaşından sonra mısır verilmelidir.

Mısır, Bebeklere Nasıl Verilmelidir?

Mısırın taneleri, bebeklerin boğazına kaçabileceğinden, 18 aydan küçük bebeklere, püre haline getirilerek verilmelidir. Mısır taneleri haşlandıktan sonra, blendırdan geçirilerek bebeklere verilebileceği gibi, ezilerek de verilebilir. Bebekler, 2 yaşından sonra mısırı koçan şeklinde yemeye başlayabileceği gibi, mısır tanelerinin iki yaşından küçük bebeklerin boğazına kaçabileceğinin unutulmaması önemlidir.

Bebeklere Mısır Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler için mısır alırken, yapraklarının taze olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, mısır üretiminde tarım ilaçları sık kullanıldığından, ebeveynlerin organik mısır almaya özen göstermesi önemlidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen