Bebekler ne zaman limon yiyebilir?

Limon, bebeklere bir yaşından sonra salata ve çorbaların içerisine birkaç damla eklenerek verilebilir.

Bebekler, limon, portakal, greyfurt gibi turunçgilleri, bir yaşından itibaren yemeye başlayabilir. Bebeklerin tat reseptörleri, yetişkinlerden farklı olduğu için, ekşi ve acı tatlar, bebekler için uygun değildir. Bunun yanı sıra, turunçgiller bebeklerde alerji yapabildiğinden, bir yaşından önce bebeklere limon gibi meyveler verilmemelidir.

Limonun, Bebeklere Faydaları

C vitamini açısından son derece zengin olan ve kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi mineraller içeren limon, bebeklere bir yaşından sonra rahatlıkla verilebilir. Limon sayesinde, bebeklerin bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlanacağı gibi, bebeğin hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Limon Bebeklere Nasıl Verilmelidir?

Limon, bebekler için hazırlanan çorbaların içerisine birkaç damla eklenerek verilebilir. Bunun yanı sıra, bebekler için hazırlanan salatalarda da az miktarda limon kullanılabilir. Bebeklere verilen limonun çok ekşi olmamasına dikkat edilmesi de önemlidir. Bebekler, üç yaşından önce limonu fazla miktarda tüketmemelidir. Sık aralıklarla az miktarda limon vermek, bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirir ve bebekte asit miktarına bağlı olumsuz etkiler oluşmamasını sağlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

  Kimler Neler Demiş?

  1 Yorum - "Bebekler ne zaman limon yiyebilir?"

  Bildir
  avatar
  Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
  Sibel
  Ziyaretçi

  Ne alakası var.doktorumuz ,tropikal meyve dısında her seyi verebilirsin dedi.portakalı 7.aydan beri veriyoruz

  wpDiscuz
Facebook'ta Beğen