Bebekler ne zaman havuza girebilir?

Bebeklerin bağışıklık sistemi ilk altı ayda yeterince gelişmediğinden, bebeğin bu dönemde havuza girmesi enfeksiyonlara yol açabilir.

Bebeklerin bağışıklık sistemi yeterince gelişmediği için ilk 6 ayda havuza girmeleri sakıncalıdır. Bebeklerin deniz ya da havuza girmesi için 6.ayını doldurmuş olması önemli olduğu gibi, temizliğinden emin olunmayan sulara girmemeleri gereklidir.

Su, bebek gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Bebeğin hem kas yapısının gelişiminde hem de denge hareketlerinde önemli bir etkiye sahip olan deniz veya havuzlar, zararlı mikroorganizmalar içerebilir. Özellikle havuzlar, durağan su olduğundan ve birçok kişi tarafından kullanıldığından, bebekler için olumsuz durumlar yaratabilir.

Bebekler Havuzda Enfeksiyon Kapabilir

Bebekler için özel tasarlanmış havuzlar da, birden fazla bebeğin kullanımına açıksa, tehlike teşkil eder. İlk altı ayda, bağışıklık sistemi yeterince gelişmemiş olan bebekler, bakteri ve mikroplara karşı savunmasız olduğundan, deniz ya da havuza girmeleri durumunda enfeksiyon kapabilir. Bu nedenle, hijyen durumundan emin olunmayan sulara, bebeklerin altı aydan önce girmesi hastalıklara neden olabilir.

Bebekler Altıncı Aydan Sonra Temiz Havuzlara Girebilir

Bebekler, altı aydan sonra ise temiz olduğu bilinen deniz ve havuzlara girebilir. Ancak enfeksiyon riski taşıyan bebeklerin, deniz ve havuza girmesinden önce, doktordan onay alınması önemlidir. Yaz aylarında, bebeklerin nemli kumlarda çıplak şekilde oturması durumunda, mantar enfeksiyonları kapabileceği de unutulmamalıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen