Bebekler ne zaman emekler?

Bebekler ne zaman emekler, bebekler kaçıncı ayında emeklemeye başlar. Bebeklerin emeklemeye başlama zamanı biraz değişkendir. Bebekten bebeğe emekleme süresi farklılık gösterir.

Bir anne babayı en çok mutlu eden şeylerden biri de minicik bebeğinin emeklemesini görmesidir. O küçük ve tatlı ellerlini ayaklarını kullanarak bir nesneyi takip eder. Gerçekten çok mutlu bir andır. Peki, ama bebekler ne zaman emeklemeye başlar?

Bebekler genel olarak 7-9 aylıkken emeklemeye başlar. 6 aylıkken emekleyen bebekler olduğu gibi 12 aylıkken de emekleyen bebekler olabilir ve hatta bebeğiniz hiç emeklemeye başlamadan yürüyebilir de.

Bebeğim Neden Emeklemiyor?

Birçok anne baba bebeğinin emeklemediğinden ya da çok geç emeklediğinden şikâyet eder.  Şu nokta iyi bilinmelidir ki emekleme söz konusuysa her bebek birbirinden farklıdır. Kimisi erken kimisi geç emeklerkimisi de hiç emeklemez. Eğer bebeğinizin diğer davranışlarında sorun yoksa bu dert edilecek bir şey değildir.

Bebeğinizin emeklememesi sürekli kucakta gezdirmekten ya da yürüteç üzerinde kalmaktan kaynaklanıyor olabilir. Eğer bebeğinizin emeklemesini istiyorsanız ona fırsat tanıyın. İstediği oyuncuları önüne getirmeyin aksine biraz öteye bırakın. Kendisi uzağa koyduğunuz oyuncağa gidebilmek için çaba harcasın. Oyuncağa ulaştığında onu alkışlayın ve gülün. Kısacası onu ödüllerin, emeklemesi için onu teşvik edin. Emeklerken dizleri açık olmasın. Dizler açık olduğunda emekleme aşamasında dizleri soyulur ve emeklemek için hevesi kırılabilir.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen