Bebekler ne zaman annelerini tanır?

ebekler altıncı aydan itibaren, çevreleri ile yakın ilişkiler kurmaya başlayarak, annelerini ve babalarını da tanımaya başlar.

Bebekler, henüz anne karnındayken, anneleriyle bağ kurmaya başlar. Ancak bebeklerin annelerini tanımaları için daha uzun zamana ihtiyaçları vardır. Bebekler, nesneleri ayırt etmeye başladığında ve görme, duyma, işitme gibi duyuları gelişimini tamamladığında anneyi de tanımaya başlarlar.

Bebekler, genellikle altıncı ayda annelerini ve babalarını tanımaya başlarlar. Bebek, hangi ebeveyn ile daha fazla vakit geçiriyorsa, onu tanımaya ve benimsemeye eğimlidir. Annenin bebeği emzirmesi ya da hamilelik sürecinde kurulan bağ, bu durumda etkili olmasına karşın, annesini sık görmeyen bebekler, annelerini daha geç tanıyabilir.

Bebek Başka Birini Annesi Sanabilir mi?

Doğumdan sonra, bebeğe başka birinin uzun süre bakması, bebeğin onu annesi sanmasına ortam hazırlayabilir. Bakıcı ya da büyükanneler ile yakından bağ kurabilen bebeklerde bu durum sık görülür. Aynı durum babalar için de geçerlidir. Bebeğin özellikle ilk bir yılda, anne ve baba ile yakın ilişki kurmasını sağlamak bu açıdan önemlidir. Ebeveynlerini yeterince göremeyen bebekler, ebeveynlerini başka kişiler sanabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen