Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır ?

Bebeğinizi biberon yada emzirerek beslerken sütle beraber hava da yutar. Yutmuş olduğu hava, bebek yemeğini tamamladığında gaz yapar ve bebeği rahatsız eder. Bu yüzden bebeğinizi biberonla beslerken ya da emzirirken ara ara gazını çıkarmanız gerekir. Bebeğin gazı 3 farklı şekilde çıkarılabilir. Omzunuza dayayarak, kucağınızda yüzünü yana çevirerek ve dik oturtularak gazı çıkartılabilir. Hangisinin sizin bebeğinize […]

Bebeğinizi biberon yada emzirerek beslerken sütle beraber hava da yutar. Yutmuş olduğu hava, bebek yemeğini tamamladığında gaz yapar ve bebeği rahatsız eder. Bu yüzden bebeğinizi biberonla beslerken ya da emzirirken ara ara gazını çıkarmanız gerekir. Bebeğin gazı 3 farklı şekilde çıkarılabilir. Omzunuza dayayarak, kucağınızda yüzünü yana çevirerek ve dik oturtularak gazı çıkartılabilir. Hangisinin sizin bebeğinize uygun olduğunu deneyerek bulabilirsiniz.

Omzunuza dayamak: Bir elinizi bebeğinizin poposunun altından tutarak omzunuza yaslayın ve hafif vuruşlar ile sırtına vurun. Eğer bebeğinizin gazı çıkmazsa vuruşlarınızın şiddetini can yakmayacak şekilde artırabilirsiniz. Sırtına vuruş aşamasında yürümeniz bebeğinizin gazının daha rahat bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

Kucağa Yatırma: Bebeğinizi yüzü yere bakacak şekilde 2 dizinizin üzerine yatırın ve başını yana çevirin. Midesinin bacaklarınızın üzerinde olduğundan emin olun. Daha sonra hafif bir şekilde sırtına vurun ya da ovalayın. Bu pozisyon daha çok gaz sancısı çeken yeni doğan bebekler için uygundur.

Dik Oturtma: Belki size bebeğinizi dik oturtmak yanlış gelebilir fakat yeni doğan bebekler dahi başına yeterli destek sağlandıktan sonra oturtulabilir. Bebeğinizi dik oturttuktan sonra elini göğsüne ve koltuk altına destek yaptıktan sonra başının düşmesini de önleyerek sırtına hafifçe vurun ya da ovalayın.

Yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak bebeğinizin gazını çıkartabilirsiniz. Bebeğinizin geğirdiğini ve rahatladığını anladıktan sonra devam etmeyin.

Bebeğinizle birlikte sağlıklı ve uzun ömürlü yıllar dilerim.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
2014 Copyright BebekTema - Her hakkı saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.