BabyChoice Yöntemi

İsviçre’de bulunan Materna laboratuvarlarında 1996 yılından itibaren çok sayıda ülkede dağıtımı yapılan BabyChoice metodu sayesinde, tıbbi müdahale gerektirmeden arzu edilen cinsiyette bebek sahibi olmanın doğal ve güvenli yolu sağlanabilir. Bu yöntem anne adayını ya da bebeği herhangi bir riske sokmadan % 90 oranında başarı sağlamaktadır. Aynı zamanda diğer yöntemlerle kıyaslandığında, son derece pratik ve daha […]

İsviçre’de bulunan Materna laboratuvarlarında 1996 yılından itibaren çok sayıda ülkede dağıtımı yapılan BabyChoice metodu sayesinde, tıbbi müdahale gerektirmeden arzu edilen cinsiyette bebek sahibi olmanın doğal ve güvenli yolu sağlanabilir. Bu yöntem anne adayını ya da bebeği herhangi bir riske sokmadan % 90 oranında başarı sağlamaktadır. Aynı zamanda diğer yöntemlerle kıyaslandığında, son derece pratik ve daha ekonomik bir yöntemdir.

BabyChoice yönteminin çalışma prensibi nedir?

Bilim adamları hücresel haberleşmeyi araştırırken, kadının yumurta zarında bulunan reseptörlerin X ya da Y kromozomlara sahip olan spermleri zaman zaman kabul ettiğini veya etmediğini tespit etmişlerdir. X kromozomu taşıyan kız çocuk (+)                artı, Y kromozomu taşıyan erkek çocuk (-) eksi yük taşımaktadır. Bunun dışında Fransız bilim adamları tarafından yumurta zarında bulunan reseptörlerin elektrik yükünün kadında biyolojik saate göre değişim gösterdiği belirlenmiştir. Bu keşif kutuplaşma dönemleri olarak tanımlanmıştır. Bu keşif özel olarak takip edildi ve % 98 oranında başarı sağlandı. Bu yüzden 1996 yılından itibaren tüm dünyada satışı yapılmaktadır.

BabyChoice, kadının yumurta zarında olan reseptörlerin hangi günlerde X kromozomu taşıyan spermleri yani kız çocuk, hangi gün Y kromozomu taşıyan spermleri yani erkek kabul edeceğini ya da reddedeceğini tespit eden bir yöntemdir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin doğanın belirlediği günlerde istedikleri cinsiyete sahip bebeklere sahip olmasını sağlar. Elde edilen bilgiler analiz edilerek, 25 farklı parametre ile karşılaştırılarak, BabyChoice takvimi oluşturulur. Bu takvim spermlerin kadının rahminde 60 saate kadar yaşadıkları dikkate alınarak hazırlanır. Takvim üzerinde işaretli olan günler kadının doğurganlık dönemiyle yani son adet kanamasının ilk gününden sonra 7 ve 21 günüyle, ilk altı ayda çakışır. Gerekli görüldüğü takdirde adet dönemleri değiştirilebilir. Ancak kutuplaşma dönemleri sabit olduğundan, bunlar değiştirilemez. Bu yöntem tamamen doğal bir uygulama olup, embriyo ayırma, genetik olarak seçme, kopyalama gibi işlemler uygulanmamaktadır. Otoriteler tarafından kabul gören bir metottur. Kadının kendine özel analizi yapılarak, BabyChoice takvimi hazırlanır. Burada işaretlenen günlerde çiftler diledikleri cinsiyette bebeğe hamile kalacağını anlarlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen