Adet ağrısına mucize çözümler

Adet sancısına mucize çözümler arasında doğal bitki çayları ya da kürler yer alır. Regl sancısını azaltmak için beslenmeye de dikkat edilmesi gerekir.

Adet sancısı, ortalama olarak her 10 kadından 6’sında görülür. Bazı kadınlarda adet sancısı, 30 yaşına kadar devam ederken; bazı kadınlarda ise bu yaştan sonra başlar.

Adet sancısının nedeni, rahime giden kan akışı ve oksijenin azalmasıdır. Regl sancısı fizyolojik olduğu kadar psikolojik etkenlerden de kaynaklanabilir. Stresli ya da gergin bir hayat yaşamak, regl sancılarını artırabilir.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet sancısı yaşayan kadınlar, genellikle ağrı kesici ilaçlar kullanarak rahatlar. Ancak ilaç kullanımı hem yan etkileri nedeniyle hem de uzun süreli kullanımda ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle zararlı olabilir. Adet ağrısı ve sancısını geçirebilmek ve regl döneminde daha az ağrı yaşamak için beslenme düzenine dikkat etmek ve sıcak su uygulaması yapmak önemlidir.

Sıcak su uygulamak, rahme giden kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, ağrıyı azaltır. Aynı zamanda, regl döneminde ılık duş almak ve ayakları sıcak suyun içinde bekletmek de, kan akışını hızlandırarak, sancının azalmasını sağlar.

Beslenme şekline dikkat etmek de regl dönemindeki sancıların azalmasına yardımcı olur. Özellikle B ve E vitamini içeren gıdaları tüketmek ya da bu vitaminleri içeren ilaçlar almak, sancının azalmasına yardımcı olur.

Adet döneminde bitkisel çaylar tüketmek, kasların gevşemesini sağlayacağından, bu dönemde rezene çayı ve papatya çayı tüketmek, sancıların azalmasına yardımcı olur. Kahve, çikolata, kola, çay gibi kafein içeren gıdalar ise adet sancısını tetikleyebileceğinden, bu içerikteki gıdalardan uzak durmak gereklidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen