0-6 ay bebek beslenmesi

Anne sütü; yenidoğanda büyüme ve gelişme için gerekli olan bütün sıvıyı, enerji ve besin ögelerini içeren, sindirimi kolay doğal bir besindir. Anne sütü ve emzirmenin hem bebek hem de anne için, başta beslenme olmak üzere, sağlık, bağışıklık, gelişimsel, psikolojik, sosyal ve ekonomik yönden çok sayıda yararları vardır. Her canlının sütünün kendisine ve bebeğine özel olması […]

Anne sütü; yenidoğanda büyüme ve gelişme için gerekli olan bütün sıvıyı, enerji ve besin ögelerini içeren, sindirimi kolay doğal bir besindir. Anne sütü ve emzirmenin hem bebek hem de anne için, başta beslenme olmak üzere, sağlık, bağışıklık, gelişimsel, psikolojik, sosyal ve ekonomik yönden çok sayıda yararları vardır. Her canlının sütünün kendisine ve bebeğine özel olması anne sütünü yavrusu için benzersiz bir besin maddesi yapan özelliktir.

bebek-mamasi

 

 

 

 

 

Bebeğin erken doğması ya da zamanında doğmuş olması annesinin sütünün ona uygun olması kriterini değiştirmemektedir. Bu nedenle yaşamın ilk altı ayında bebeğe anne sütü dışında herhangi bir besin maddesi önerilmemektedir. Eğer çocuk, kurumda bakılıyorsa formül mama ya da süt yerine mümkünse anne sütünün sağılarak beslenme saatlerinde bu bebeğe verilmelidir. Sütü bebeğe verirken kaşık ya da ucu geniş olmayan emziklerin kullanıldığı biberonlar tercih edilmelidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SPONSOR REKLAMLAR
Yorumlar

    Kimler Neler Demiş?

    İlk Yorum Hakkı Senin!

    Bildir
    avatar
    wpDiscuz
Facebook'ta Beğen